Soft Spaces: Droomhuis
Deze presentatie is het resultaat van een uniek traject van co-creatie, waarbij groepen uit de stad worden gekoppeld aan textielkunstenaars om samen een Soft Space te ontwikkelen. Voor deze derde editie van Soft Spaces gingen deelnemers van Feniks – Emancipatie Expertise Centrum aan de slag met textielkunstenaar Lisa Ijeoma.
De deelnemers begonnen hun zoektocht naar thuis door zichzelf af te vragen: Wat heb ik nodig om me ergens veilig te voelen? En ook: Hoe ziet mijn droomhuis eruit? Samen creëerden ze een ruimte waarin ze kwetsbaarheid konden omarmen en hun verhalen vrijuit gedeeld konden worden.
Ze experimenteerden met materialen, vormen en woorden om een fysieke weergave te maken van een emotioneel concept. De uiteindelijke installatie is een weerspiegeling van hun gedeelde ervaring: een huis dat niet wordt gedefinieerd door muren, maar door de mensen die er samenkomen.
Voor iedere deelnemer heeft ‘thuis’ een unieke betekenis, maar één ding staat vast: juist in kwetsbaarheid ontstaat herkenning en groeit verbondenheid. In deze ruimte hebben we alle verhalen verweven, ervaringen gedeeld en samen een veilige plek gecreëerd.
Je bent uitgenodigd om deel uit te maken van deze ruimte. Wat maakt een plek veilig voor jou? Is het de warmte van een vertrouwd huis? Het gevoel dat je zonder oordeel jezelf mag zijn? Is het een geur, een geluid of een bepaalde plek waar je helemaal tot rust komt? Wat geeft jou het diepe besef: hier hoor ik, hier ben ik thuis?
Over Soft Spaces
Soft Spaces is een langlopend project waarin Design Museum Den Bosch drie groepen uit de stad verbindt aan drie textielontwerpers om met hen middels co-creatie aan drie opeenvolgende presentaties te werken. Soft Spaces: Droomhuis is de tweede presentatie in de serie, en wordt gemaakt door Feniks – Emancipatie Expertise Centrum in samenwerking met Lisa Ijeoma. De vraag staat centraal hoe je met textiele werkvormen een laagdrempelige, veilige, ruimte kan creëren voor het delen en helen van de grote gevoelens rondom mentale gezondheid en identiteit. Soft Spaces borduurt verder op het idee van een ‘safe space’ door te bevragen hoe een ‘safe space’ eruit kan zien en voelen voor verschillende groepen. Design ontstaat immers vanuit een maatschappelijke behoefte en textiel kan als weefsel (sociale) verbintenissen bespreekbaar en zichtbaar maken.
Dit project wordt mogelijk gemaakt door het Fonds voor Cultuurparticipatie.